ŽUPNE OBAVIJESTI ZA 19. NEDJELJU KROZ GODINU – od 03.08.2017. do 20.8.2017.

ŽUPNE OBAVIJESTI ZA 19. NEDJELJU KROZ GODINU – od 03.08.2017. do 20.8.2017.

With 0 Comments,

13. kolovoza 2017.

XIX. NEDJELJA KROZ GODINU

Tijekom idućeg tjedna slavimo:
14. Ponedjeljak: Maksimilijan Kolbe
15. Utorak: UZNESENJE BLAŽENE DJEVICE MARIJE - Velika Gospa
16. Srijeda: SVETI ROKO - zaštitnik Virovitice
17. Četvrtak: sv. Hijacint
18. Petak: sv. Jelena Križarica
19. Subota: sv.Ljudevit
20. Iduća je nedjelja XX. KROZ GODINU

U utorak na svetkovinu Velike Gospe svete su mise po nedjeljnom rasporedu, 7.30, 9, 10.30 i 18.30 sati.

Proštenje je u Suhopolju gdje je svečana sveta misa u 11 sati.

U srijedu je svetkovina sv. Roka, zaštitnika naše župe i grada. Svete su mise u 07.30, 10.00 te u 18.30 sati.
Povodom 20-te obljetnice Požeške biskupije i priprave za Treći euharistijski kongres, Euharistijska postaja Virovitičkog dekanata slavit će se u našoj župi 16. kolovoza na blagdan sv. Roka u 10 sati a predvoditi će naš biskup dr. Antun Škvorčević. Prije svete mise, u 9:30 biti će kratko euharistijsko klanjanje i pjevane litanije, a nakon svete mise uslijedit će svečana procesija s Presvetim oltarskim sakramentom i relikvijama sv. Roka ulicama našeg grada. Dođimo u što većem broju i posvjedočimo svoju vjeru u živu prisutnost Gospodinovu u Euharistijskom otajstvu i iskažimo čast našem nebeskom zaštitniku sv. Roku.

Na Rokovo u 20:30h biti će u samostanskom dvorištu predstavljena monografija Fra Jakov Gregov. Kipar je to koji je izradio i naš kip sv. Roka u perivoju ispred crkve. Sve Vas pozivamo da dođete na to predstavljanje.

U redovitom upravljanju našom Provincijom naša je uprava fra Robertu Ćibariću povjerila službu župnog vikara u našoj župi i samostanu u Kloštru Ivaniću. Fra Robertu zahvaljujemo na njegovu postoralnom i apostolskom služenju kroz tri godine u našoj župi i samostanu i želimo mu svaki blagoslov u novoj župi.