ŽUPNIK I REKTOR SVETIŠTA GOSPE OD SUZA PODIJELIO SAKRAMENT KRIZME MLADIMA NAŠE ŽUPE

ŽUPNIK I REKTOR SVETIŠTA GOSPE OD SUZA PODIJELIO SAKRAMENT KRIZME MLADIMA NAŠE ŽUPE

With 0 Comments,

Župnik i rektor svetišta Gospe od Suza Antun Ćorković pod misnim slavljem, 28. travnja 2018. podijelio je sakrament svete potvrde mladim vjernicima naše župe.

Ukupno 103 mladića i djevojaka, skrušeni u molitvi, pozdravili su župnika Antuna uz molbu da im podijeli svetu potvrdu i darove Duha Svetoga: mudrost, razum, savjet, jakost, znanje, pobožnost i strah Božji. Time su pokazali kako su dostojni primiti sakrament „kršćanske i ljudske zrelosti“.

Vlč. Antun je govorio o primjerima iz svakodnevnog života, a koji se, nažalost, mimoilaze s onima koje nalaže vjera. Poseban naglasak stavio je na psovanje – pošast koja je uzela sve više maha među mladima.

Na kraju misnog slavlja, upućene su čestitke krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima, ali i gvardijanu i župniku za dobro organiziranu i pripremljenu svečanost.