ŽUPNE OBAVIJESTI ZA 19. TJEDAN KROZ GODINU I RASPORED PREDSJEDATELJA NEDJELJNIH MISNIH SLAVLJA

With 0 Comments,

11. kolovoza 2019.

XIX. NEDJELJA KROZ GODINU

Tijekom idućeg tjedna slavimo:

12. Ponedjeljak: sv. Ivana Franciska de Chantal

13. Utorak: sv. Poncijan i Hipolit

14. Srijeda: Maksimilijan Kolbe

15. Četvrtak: UZNESENJE BLAŽENE DJEVICE MARIJE - Velika Gospa

16. Petak: SVETI ROKO - zaštitnik Virovitice

17. Subota: sv. Hijacint

18. Iduća je nedjelja XX. KROZ GODINU

  • Sutra započinjemo trodnevnu duhovnu pripravu za blagdan Velike Gospe i sv. Roka. U 17:45 sati započinje molitva krunice, potom slijede molbenice na čast BDM i svetoga Roka, a nakon toga sveta misa. U srijedu navečer slavit ćemo svečanu misu bdijenja, te na taj način ući u svetkovinu Velike Gospe.

  • U četvrtak na svetkovinu Velike Gospe svete su mise po nedjeljnom rasporedu, 7.30, 9, 10.30 i 18.30 sati.

  • Proštenje je u Suhopolju gdje je svečana sveta misa u 11 sati.

  • U petak je svetkovina sv. Roka, zaštitnika naše župe i grada. Svete su mise u 07.30, 10.00 te u 18.30 sati.

Nakon svete mise u 10 sati uslijedit će svečana procesija s Presvetim oltarskim sakramentom i relikvijama sv. Roka ulicama našeg grada. Dođimo u što većem broju i posvjedočimo svoju vjeru u živu prisutnost Gospodinovu u Euharistijskom otajstvu i iskažimo čast našem nebeskom zaštitniku sv. Roku.

  • Hodočašće naše župe na Mariju Bistricu je u nedjelju 18. kolovoza, polazak je u 6 sati ujutro.

  • U subotu 7.9.2019. naš virovitičanin Ivan Bogati dati će svoje vječne zavjete u Zagrebu. Tim povodom organiziramo prijevoz i pozivamo vas da podržimo našeg mladog redovnika na njegovom putu. Prijaviti se možete u župnom uredu. Prijevoz je dobrotvorni prilog.

SVETE MISE:

7:30 - fra Grgur Blažević

9:00 - fra Rozo Brkić

10:30 - fra Mario Cifrak

18:30 - fra Grgur Blažević