Župne obavijesti 13.04.2025. godine

Foto: ICV
  • Danas je Cvjetnica – nedjelja muke Gospodnje. Svete mise su redovite, a svečani blagoslov grančica s procesijom je u samostanskom dvorištu u 10,00 sati kada se priključuju i vjernici sa sv. mise u 9.00 sati. Maslinovih grančica ima za sve dovoljno da svatko drži u ruci barem jednu grančicu. Vaš dar za maslinove grančice namijenjen je za siromašne. Na Cvjetnicu nema križnoga puta jer se čita ili pjeva Muka.
  • Svečanom procesijom i blagoslovljenim maslinovim grančicama obilježavamo Isusov ulazak u Jeruzalem i početak Velikoga tjedna u kojem slavimo temeljne događaje naše vjere. Uskrs ne možemo doživjeti u punini ako ne sudjelujemo u obredima Velikog tjedna ili u Vazmenom trodnevlju, tj. u Isusovoj muci, smrti i uskrsnuću.
  • Danas, ispred oltara, prikupljamo Caritasove kutije za siromašnu djecu.
  • Sutra, na Veliki ponedjeljak, ispovijed je bolesnih i nemoćnih od 9.00 sati.
  • U utorak molimo pobožnost „13. utoraka“ uoči blagdana sv. Antuna.
  • U svetom trodnevlju: četvrtak, petak i subotu u crkvi molimo Jutarnju molitvu u 7,30.
  • MOLITVENI TJEDAN bit će u Velikom tjednu od 14. do 17. travnja u kojem će od jutarnje do večernje mise biti izloženo Presveto otajstvo (u crkvi i kapeli).
  • Veliki četvrtak – misa Večere Gospodnje je u 18.30. Nakon mise nastavit ćemo bdijenje s Isusom kojemu zahvaljujemo na neprocjenjivom daru euharistije u kojem nam se ostavio za „hranu i piće“. Tabernakul s hostijama bit će otvoren u oltaru Gospe Lurdske, a crkva će biti otvorena do 21 sata. Bdijmo zajedno.
  • Veliki petak – pobožnost križnoga puta je u 9.00; obredi Muke Gospodnje u 17,30 sati. Svi ćemo se pokloniti Kristu na križu kao Spasitelju svijeta. Tom ćemo prilikom prikupljati priloge za vjernike katolike i crkvene ustanove u Isusovoj domovini – Svetoj zemlji. Tog je dana obvezan post i nemrs.
  • Velika subota – Vazmeno bdijenje je u 20.00 sati, a započinje ispred crkve. U misi bdijenja obnovit ćemo svoja krsna obećanja zbog čega je potrebno ponijeti svijeću ili pribaviti u našoj knjižari. Vazmeno bdijenje vrhunac je cijele liturgijske godine.
  • USKRS – prva sveta misa i blagoslov jela bit će u 6:00 sati i nakon mise u 7,30, a ostale mise su u 9, 10,30 i 18:30.
  • Program POST ZA MLADE koji je započeo od blagdana Svih svetih završava na Veliki petak. Kao župna zajednica molili smo i postili za mlade. Pozivamo mlade na Susret mladih na Trsatu od 2. do 4. svibnja, prijave su u župnom uredu do Uskrsa.
  • Dar za uređenje Božjeg groba i cvijeće za Uskrs možete donijeti u župni ured.

Danas zajednica „Vjera i svjetlo“ nudi razne uskrsne suvenire i aranžmane čime ujedno pomažemo ovu zajednicu.